Skip to main content

Film wizerunkowy to rodzaj reklamy, która ma na celu wzmocnić wiarygodność firmy oraz przedstawić jej atuty potencjalnym klientom czy partnerom. Profesjonalne wideo pozytywnie wpływa na lojalność wobec marki, a także konkretnego produktu/usługi. Film wizerunkowy pełni nie tylko rolę promocyjną. Jak sama nazwa wskazuje, wideo jest wizytówką firmy. Stanowi kluczowy element marketingu i strategii PR.

Film wizerunkowy – cechy dobrego wideo

Film wizerunkowy musi być przede wszystkim autentyczny. Co to znaczy? Wideo powinno skupiać się na rzeczywistych atutach marki, opowiadać prawdziwą historię oraz przedstawiać założycieli, pracowników czy klientów firmy. Prawdziwość przekazu jest bardzo istotna, wręcz priorytetowa.

Ważne, by określić adresata. Do kogo ma trafić wideo? Jaki dokładnie jest jego cel? Na te pytania należy odpowiedzieć w pierwszej kolejności, by przekaz był trafny.

Równie ważnym elementem filmu wizerunkowego jest jakość. Mowa o całej realizacji video – estetyce obrazu, dźwięku, oświetlenia, doborze miejsca, w których nagrywany będzie film i scenografii. Wizualne opakowanie treści odwzorowuje poziom pełnionych przez markę usług, szczególnie w oczach odbiorcy.

Celem filmu wizerunkowego jest szczegółowe wyjaśnienie wizji, kultury korporacyjnej oraz wartości firmy. Ekscytująca narracja wywołuje pozytywne emocje i łączy je z marką. Dzięki temu pozytywny obraz pozostaje w pamięci widza.

Jeśli…

Nie masz pomysłu lub inspiracji, jak nagrać film wizerunkowy? Właśnie dlatego zdaj się na wiedzę i doświadczenie specjalistów MediaLoony. Nasz zespół pomoże w opracowaniu wizji, strategii, napisze kompletny brief produkcyjny, dopasuje środki przekazu i formę video. Wyprodukujemy efektywny content, który dotrze do odpowiedniej grupy i zachwyci.

film wizerunkowy, ile kosztuje film wizerunkowy

Ile kosztuje stworzenie filmu wizerunkowego?

Jak przy wielu tego typu pytaniach, odpowiedź brzmi: to zależy. Przy wycenie produkcji wideo należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Zaczynając od ilości osób, które będą zaangażowane w projekt, poprzez liczbę dni zdjęciowych, rodzaj sprzętu, kończąc na postprodukcji. Skontaktuj się z naszym domem produkcyjnym. W maksymalnie 48 godziny przygotujemy dla Ciebie dokładną wycenę oraz pomożemy w realizacji filmu wizerunkowego, zgodnego z Twoimi oczekiwaniami. Zrealizowaliśmy już setki skutecznych filmów biznesowych. Obejrzyj jeden z nich.

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Leave a Reply