Skip to main content

Czym jest employer branding video? Dlaczego warto sięgnąć po taką formę promocji swojego biznesu? Jak stworzyć wartościowy film? W artykule przedstawimy definicję oraz wskażemy, na co w szczególności zwrócić uwagę podczas tworzenia takiego rodzaju contentu.

Znaczenie budowania marki poprzez employer branding video

Rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny. Otwierając rekrutację na dane stanowisko, nie można jedynie oczekiwać zaangażowania od kandydatów, ale także zaoferować coś od siebie.  „Dlaczego warto wybrać naszą firmę?” – to przykładowe pytanie, na które należy odpowiedzieć i tym samym wyróżnić się na tle pozostałych pracodawców z branży. Chcesz zwiększyć szansę na to, że przyszli pracownicy poczują się zachęceni i wybiorą pracę właśnie w Twojej korporacji? Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zlecenie produkcji employer branding video.

 

employer branding video

Employer branding video – co to jest?

To krótki film lub seria filmów przedstawiająca kulturę, wartości i środowisko pracy wybranej organizacji. Film promocyjny/rekrutacyjny ma za zadanie zbudować wizerunek firmy. Content video powinien przekonać odbiorcę, że reklamująca się marka jest godna zaufania, oferuje korzystne warunki pracy oraz daje możliwości rozwoju. Employer branding video to narzędzie pomocne w promocji organizacji w mediach społecznościowych, na stronach firmowych, w ogłoszeniach o pracę, a nawet w telewizji.

Employer branding video może mieć znaczący wpływ na rekrutację. Dobrej jakości wideo prawdopodobnie zwiększy ilość aplikacji na wolne stanowiska. Oprócz tego film promocyjny może przekonać kandydatów, którzy doskonale pasują do kultury i wartości organizacji.

Ponadto, kiedy pracownicy czują, że są częścią pozytywnego i wspierającego środowiska pracy, istnieje duża szansa, że pozostaną w organizacji na dłużej. Może to zaoszczędzić czas i pieniądze firm, które nie będę musiały przeznaczyć funduszy na kolejne rekrutacje oraz szkolenia.

5 cech, które powinno posiadać wartościowe employer branding video:

  • Szczerość. Emplyoer branding video powinno skłaniać kandydatów, aby zaaplikowali do Twojej firmy. Z tego powodu zadbaj o prawdziwość przekazywanych komunikatów, aby żadna ze stron nie była rozczarowana. Autentyczność jest najważniejszą cechą filmu rekrutacyjnego.
  • Spójność i wyróżnienie się na tle konkurencji. Ustal, jaki komunikat chcesz przekazać w filmie. Pamiętaj o kreatywności. Znajdź swój wyróżnik i wykorzystaj go, by odbiorcy mogli lepiej Cię zapamiętać.
  • Celny dobór adresata. Wideo kieruj do konkretnego odbiorcy i postaraj się odpowiedzieć na pytania, które może stawiać.
  • Odpowiednia długość. Czas, w którym odbiorcy pozostają skupieni, jest krótki. Film nie powinien przekraczać dwóch minut.
  • Akceptacja i otwartość. Podkreśl różnorodność swoich pracowników, aby pokazać, że każdy pracownik może pozostać sobą i czuć się swobodnie w firmie.

Jak stworzyć employer branding video?

Tworzenie jakościowego, trafnego filmu rekrutacyjnego jest procesem złożonym. Wymaga specjalistycznych umiejętności i sprzętu. MediaLoona, doświadczony dom produkcyjny, pomoże Ci w produkcji skutecznego emplyoer branding wideo. Pokażemy unikalne aspekty Twojej firmy, dzięki czemu kandydaci poznają organizację i będą bardziej zachęceni, by nawiązać z nią współpracę. Stworzyliśmy już wiele filmów promocyjnych dla marek. Zobacz najnowsze wideo rekrutacyjne dla Leroy Merlin.

Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją wizję! Pozostajemy do Twojej dyspozycji, jeśli pojawią się pytania.

 

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Leave a Reply